Benton PHA Peeling TonerTym razem po raz kolejny od marki Benton zawitała do mnie paczka z takim oto tonerem.
Jesteście ciekawi jak sprawdził mi się ten toner?  Jeżeli tak, to zapraszam do czytania.

Na początek zacznę od opisu samego kosmetyku i tego, jakie składniki możemy w nim znaleźć.

BENTON PHA PEELING TONER to kosmetyk o pojemności 150ml. Płyn zamknięty jest w plastikowej butelce z dozownikiem. Opakowanie jest lekkie, poręczne. Ta biało-niebieska butelka zabezpieczona jest specjalną białą naklejką, która daje nam pewność, że kosmetyk jest świeży i nieotwierany.

Składniki:
Toner zawiera naturalny czynnik nawilżający
sól sodową kwasu piroglutaminowego- Sodium PCA (ten składnik występuje w skórze jako składnik naturalnego czynnika nawilżającego NMF, który odpowiada za właściwe nawilżenie i elastyczność warstwy rogowej naskórka), ekstrakt z chryzantemy i 3% kwasu  laktobionowego PHA trzeciej generacji, który pomaga usunąć zanieczyszczenia i sebum.

Kwasy mogą powodować czasową nadwrażliwość skóry na światło słoneczne. Wyjątek stanowią właśnie kwasy PHA. Jest to najnowsza generacja kwasów stosowanych w kosmetyce. Kwasy PHA działają delikatniej od tych - BHA,AHA. Nie wnikają też głęboko, więc można je stosować przez cały rok.
W tonerze jest też kwas hialuronowy (Sodium Hyaluronate), woda chabrowa (Centaurea Cyanus Flower Water)
Toner jak to w stylu Bentona jest wolny od alkoholu, szkodliwych składników, PEG-ów. Nie posiada zapachu, jeżeli obawiacie się zapachu chryzantemy.


Trochę o składnikach jak działają na skórę:

PHA: usuwają martwe komórki skóry dzięki kwaśnemu ph, podobnie jak kwasy BHA i AHA o których wiadomo, że skutecznie radzą sobie z tłustą skórą i zaskórnikami.
Centaurea Cyanus Flower Water (woda chabrowa) i Chrysanthemum Morifolium Flower Extract (ekstrakt z chryzantemy):  mają dobry zapach i zawierają witaminy A, B1 oraz adeninę.
Dla skóry są naturalną wodą nawilżającą i kojącą. Mają właściwości przeciwzmarszczkowe, przeciwzapalne. Pomagają w walce z rumieniem na twarzy oraz trądzikiem.
Sodium PCA: doskonałe właściwości nawilżające,naturalny czynnik nawilżający, który ma o 50% lepszą zdolność nawilżania w porównaniu do gliceryny. Ze względu na wysokie koszty produkcji jest rzadko używany.
* ciekawostka -ma zastosowanie w kosmetykach do włosów jako substancja antystatyczna, zapobiegająca się elektryzowaniu.
Sodium Hyaluronate- kwas hialuronowy, konkretnie sól sodowa kwasu hialuronowego. Naturalny składnik skóry właściwej. Wiąże wilgoć w skórze.

Toner polecany jest dla skór:
szorstkich, matowych z powodu zanieczyszczeń
wrażliwych wymagających delikatnego złuszczania
które nie wchłaniają łatwo makijażu
mających nierówny koloryt
suchych z powodów stresogennych czynników zewnętrznych
z dużymi porami


Jak używać:
po uprzednim oczyszczeniu skóry wylać odrobinę na wacik i wetrzeć w skórę.
* Wcześniej przed zastosowaniem można zrobić test na nadgarstkach lub z tyłu uszu, aby sprawdzić czy nie ma się uczulenia na kwasy PHA.

Do używania 2-3 razy w tygodniu.


Pełny skład tonera BENTON PHA PEELING TONER:


Moja opinia:

Toner Bentona używałam zgodnie z zaleceniami na opakowaniu tzn, 2-3 razy w tyg.
Sam płyn oceniam bardzo dobrze, ponieważ jest lekki, wodnisty. Bardzo szybko się wchłania. Jest naprawdę delikatny i niedrażniący. Dla mojej trądzikowej, tłustej skóry stosowanie go na noc było najlepszym pomysłem ze względu na zaskórniki, które same "wychodziły" po zastosowaniu tego tonera. Toner nie pozostawiał uczucia lepkości, dobrze nawilżał moją skórę. Dobrą rzeczą jest to, że nie znalazłam dotąd żadnych skutków ubocznych używania tego tonera.
Oceniam go na +++++ i jest to moja uczciwa recenzja pomimo, że toner został mi dostarczony przez Benton.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2018 Kinn and skin